Інструкція для рецензентів

Доступність

Будь ласка, якомога швидше дайте відповідь на запит редактора, чи готові ви рецензувати статтю. Якщо у вас є інші зобов’язання і ви не можете закінчити рецензування у встановлений час, повідомте про це негайно, щоб можна було обрати іншого рецензента.

Своєчасність

Пам’ятайте, що на рецензування статті буде потрібно витратити певний час. Тому оцініть заздалегідь свої можливості.

Питання, про які слід пам’ятати, читаючи статтю

Конфлікт інтересів

Повідомте редактора одразу, якщо у вас може виникнути конфлікт інтересів. Наприклад, один із авторів

Анонімність

Ви будете анонімним рецензентом, якщо не захочете відкритись. Допустимо повідомити своє ім'я авторам, надіславши їм копію своєї рецензії за умови, що ви також надсилаєте копію редактору. Якщо між вами та авторами є додаткове листування, обов’язково копіюйте всі повідомлення редактору.

Граматика

Якщо рукопис потребує багато редагувань, то відзначте цей факт у рецензії. Вам не потрібно виправляти текст самостійно. Правопис, пунктуація, граматика та форматування будуть виправлені, коли стаття поступить до нас для публікації.

Тон

Будь ласка, поважайте авторів. Якщо вам не подобається рукопис, майте на увазі, що ображаючи авторів, ви можете лише змусити їх відчути, що ви упереджені проти них. Вони можуть звернути меншу увагу на ваші зауваження до тексту статті, які насправді можуть бути дуже корисними для авторів. Спокійна та переконлива рецензія, яка дає точно такі ж рекомендації, буде набагато ефективнішою для авторів, які зробили помилки. Зауважте, що редактор може видалити непрофесійні коментарі з рецензії.

Відправка рецензії

Будь ласка, надішліть свою рецензію на адресу astro@nau.edu.ua.