Вісник Астрономічної школи, 2018, том 14, № 2, с. 78–80

https://doi.org/10.18372/2411-6602.14.11
Завантажити PDF
УДК 528.721.122

Використання картографічного сервісу «Wikimapia» для оперативного визначення планових координат топографічних об'єктів

Гончаренко О.С.1, Гладілін В.М.2, Катушков В.О.3

1Київський національний університет імені Тараса Шевченка, 03127, м. Київ, пр. Академіка Глушкова, 4а
2Національний авіаційний університет, 03058, м. Київ, пр. Космонавта Комарова, 1
3Київський національний університет будівництва і архітектури, 03037, м. Київ, Повітрофлотський проспект, 31

Реферат

В роботі на основі проведення експериментальних вимірювань досліджено точність визначення координат і швидкостей між точками на растровому зображенні інтернет-ресурсу «Wikimapia» в порівнянні з визначенням через GPS. Створення просторових фотограмметричних моделей місцевості в умовах щільної забудови є складним комплексом технологій знімання та оброблення, що розвивається в напрямі від аналогового до цифрового. Використання цифрових технологій геодезичного забезпечення із застосуванням супутникових систем ГНСС у комплексі з електронними геодезичними приладами, запровадження нових методів побудови геодезичних мереж, збирання інформації методом наземного та аерокосмічного знімання, уніфікація обмінних форматів результатів вимірювань на основі комп'ютерних технологій і їх застосування в польових і камеральних умовах сприяють поліпшенню комплексного оброблення отриманої інформації. Метою проведених досліджень було визначення точності вимірювання координат на території Голосіївського району міста Києва з використанням картографічного сервісу «Wikimapia».

Ключові слова: точність визначення координат; растрове зображення; Wikimapia

Перелік посилань

  1. Вадзинский Р.Н. Справочник по вероятностным распределениям. – СПб.: Наука, 2001. – 295 с.
  2. Катушков В.О., Гончаренко О.С. Можливість використання растрової та векторної інформації в топографічних процесах // Містобудування та територіальне планування. Науково-технічний збірник. – Вип. 49. – К.: КНУБА, 2013. – С.231–234.
  3. Сучасна веб-картографія та її використання у попередженні й ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій (crisis mapping). Аналітична записка. Національний інститут стратегічних досліджень. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.niss.gov.ua/articles/806/.

Завантажити PDF